05.04 - 23:10

Ми допомагаємо парам пізнати щастя батьківства


 

Так уже повелося: люди закохуються, одружуються, мріють, аби світ їм посміхався вустами їхньої дитини. Народження малюка сповнює життя новим сенсом. Але, на жаль, буває так, що радість материнства та батьківства стає неможливою через діагноз лікарів — безпліддя. Чому багато жінок не можуть стати матерями? Що робити тим, кому медики поставили цей невтішний діагноз? Відповіді на ці та інші болючі для значної  частини суспільства запитання дає Стефан Володимирович Хміль — лікар вищої категорії, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор кафедри акушерства і гінекології ТДМУ, директор медичного центру «Клініка професора Стефана Хміля», що у місті Тернополі та Львові. 

— Стефане Володимировичу, скажіть, будь ласка, коли подружнім парам потрібно звертатися за допомогою спеціалістів?

Подружнім парам варто звертатись за консультацією до фахівця, якщо бажана вагітність не настає протягом року, за умов нормального статевого життя  без використання будь яких засобів контрацепції, а для жінок віком від 35 років цей період скорочується до 6 місяців. Тенденція до безпліддя зростає з кожним роком, на сьогоднішній день ця проблема переросла з ряду медичних у соціальну.

— Стефане Володимировичу, з якими проблемами подружні пари звертаються у ваш Медичний центр?

У нашу клініку приходять пари з однією метою – народити здорову дитину. Причин, які перешкоджають їм досягнути цієї мети, насправді дуже багато. Сюди належить жіночий фактор, зокрема патологічні зміни у матці, трубний фактор, ендокринні розлади, які викликають порушення овуляції, запальні захворювання органів репродуктивної системи; зниження овуляторного резерву, спричинене віковим старінням яєчників, або оперативним втручанням; імунологічне безпліддя, тощо.

Фактор чоловічого безпліддя включає відхилення в показниках спермограми, пошкодження ДНК сперматозоїдів, а також їх функціональна незрілість. Показники спермограми щорічно погіршуються в середньому на 1,5-2 %. І причин таких розладів також багато. Чоловіче безпліддя може бути наслідком перенесеного запального процесу, інфекційний захворювань – навіть у дитинстві (інфекційний паротит), травм, імунологічних розладів, ендокринної дисфункція. Також вагомим є використання різноманітних медичних препаратів (хіміотерапія). Варто відмітити і спосіб життя: шкідливе виробництво, вживання алкоголю, куріння, іонізуюче випромінювання, неправильне харчування та ін.

Буває, що очевидних причин безпліддя неможливо виявити ні в чоловіка, ні в жінки, а всі спроби завагітніти залишаються безуспішними. Такі випадки трапляються сьогодні близько в 10% бездітних сімей. Це так зване ідіопатичне, або нез’ясоване безпліддя.

Я понад 20 років займаюсь діагностикою та лікуванням безпліддя. Більшість подружніх пар, перш ніж звернутися до мене, вже по кілька років лікувались консервативними та оперативними методами, а бажаного результату так і не було. У випадку, коли всі можливості стандартного підходу до лікування безпліддя вичерпані, слід застосовувати допоміжні репродуктивні технології.

Розвиток ДРТ почався у 70-х роках ХХ століття. У листопаді 1977 року у містечку Оулдхом (Великобританія) на світ з’явилась перша дитина (Луїза Браун) після запліднення in vitro. Зараз Луїзі вже 39 років і вона щаслива мати двох чарівних малюків, яких народила без допомоги ДРТ.

Сьогодні рівень розвитку репродуктивних технологій у світі дуже високий, постійно з’являються новітні методи та дослідження, які допомагають виявити чимало генетичних захворювань та навіть стать дитини ще на початкових етапах розвитку ембріона. Допоміжні репродуктивні технології це не лише спосіб подолання різних форм чоловічого та жіночого безпліддя, а й можливість профілактики і лікування спадкових захворювань за допомогою преімплантаційної молекулярної діагностики та клітинних технологій, що набувають стрімкого розвитку в останні десятиліття.

— Зрозуміло, що у світі репродуктивні технології на високому рівні. А який рівень розвитку ДРТ в Україні? Чи використовують найпрогресивніші методи лікування безпліддя у вашій клініці?

Технічне оснащення та рівень розвитку репродуктивних технологій в Україні і у наших медичних центрах зокрема відповідає рівню світових стандартів. І тому кожен наш пацієнт у Тернополі та Львові може бути впевнений в успіху.

У нашій клініці ми використовуємо весь спектр допоміжних репродуктивних технологій, впроваджуємо в практику найсучасніші методи роботи з яйцеклітинами, сперматозоїдами, ембріонами. Наші фахівці постійно вдосконалюють свої навички, відвідуючи різноманітні школи та семінари як в Україні, так і за її межами.
Саме завдяки цьому у наші клініки звертаються пацієнти не лише з України, але й з усього світу: Італії, Бельгії, Польщі, Ізраїлю, США, Канади та ін.

За роки роботи центру и маємо чим пишатися! У нашій практиці траплялись насправді унікальні випадки. Наприклад, до нас звернулись пацієнти після 18 невдалих спроб ЕКЗ. лікувалися у кращих медичних центрах Ізраїлю, а завагітніти вдалося лише у нас. Сьогодні маленькій Стефані вже 1,5 року.

Нещодавно із шестимісячними двійнятами приїздили пацієнти з Америки. У них за плечима понад 20 років постійних поневірянь, невдалих спроб ЕКЗ у кращих клініках Києва та Нью-Йорку. Після процедури ЕКЗ у нашому медичному центрі пацієнтка поверталась до США вагітною. І таких прикладів можна навести чимало.

- Отож, підсумовуючи нашу розмову, на чому Ви хотіли б наголосити молодим парам, перед якими постала проблема безпліддя?

Насамперед потрібно пам’ятати, що, зіткнувшись із цією проблемою, не слід розчаровуватись. Варто одразу ж звернутись до висококваліфікованих фахівців, які допоможуть досягти бажаного.

Якщо вам поставили діагноз безпліддя — не втрачайте дорогоцінного часу. Двері нашох клініки завжди відкриті для Вас!

м. Тернопіль,
вул. Шептицького, 1 Б
+38 (067) 580-0-580
+38 (0352) 43-12-07

М. Львів, вул. Липова Алея, 13
+38 (067) 350-61-00
+38 (032) 243-00-43

Ключевые слова:
Читайте также:

В жару перед сном нужно выпивать стакан чистой воды - врач

В жару ежедневно нужно выпивать не менее 2 литров чистой воды, равномерно в течение дня, в ином случае кровь густеет и образовываются тромбы.
Подробнее »»

Ученые рассказали, что непослушные дети становятся успешными людьми в будущем

Упрямые и «характерные» дети чаще всего становятся успешными людьми, заявили ученые.
Подробнее »»

Врач: отдых на пляже нельзя совмещать с приемом антибиотиков или гормонов

Ряд лекарственных препаратов, в первую очередь антибиотики, мочегонные и гормональные препараты запрещено принимать во время отдыха на пляже.
Подробнее »»

Названы заболевания, которыми чаще всего болеют первенцы

Ученые Университета штата Техас в Остине провели исследование, результаты которого доказали, что первенцы намного чаще страдают от ожирения и проблем с сердцем, чем их младшие братья и сестры.
Подробнее »»

15 мудрых истин, которые сделают тебя счастливой

Эти советы помогут тебе обрести душевную гармонию и целостность личности.
Подробнее »»

Читайте также:
21.06 - 19:48

Как сделать оригинальную детскую футболку?

Думаете, какое занятие еще придумать детям, когда они скучают? Можете объеденить веселье и пользу - разукрасьте футболки вместе
Подробнее »»

21.06 - 19:32

Названы источники аллергии, которых ранее не замечали

Мучительные приступы аллергии может провоцировать не только активно цветущая в мае растительность.
Подробнее »»

21.06 - 19:05

Что самое привлекательное в мужчинах

Британские исследователи авторитетно заявляют: мужчину красит не доход и сексуальный потенциал, а… длина ног!
Подробнее »»

21.06 - 18:28

10 минут в день: ученые рассказали, как защитить себя от рака

Исследователи из Калифорнийского университета сделали важное заявление.
Подробнее »»

21.06 - 18:03

8 правил успешной визуализации

Как исполнять свои желания и воплощать мечты в реальность.
Подробнее »»

21.06 - 17:25

Ученые нашли продукты, которые помогут похудеть

В Колумбийском университете решились провести эксперемент, чтобы проверить связь пряностей с похудением.
Подробнее »»

21.06 - 17:05

Куда едут украинцы этим летом

Киевский международный институт социологии провел исследование, в котором выяснилось, что 64% украинцев не планируют отдыхать этим летом.
Подробнее »»

21.06 - 16:22

Уфологи: пришельцы никогда не позволят людям колонизировать Марс

Как считают уфологи, именно пришельцы станут причиной того, что людям никогда не удастся колонизировать Марс.
Подробнее »»

21.06 - 16:07

Нужно ли стирать одежду сразу после покупки?

А вы стираете одежду, которую только что купили в магазине?
Подробнее »»

21.06 - 15:32

Медики рассказали, что на поздних сроках беременности не стоит спать на животе

Специалисты из университета Окленда не рекомендуют женщинам на последнем триместре беременности лежать на спине, так как такое положение во время сна или отдыха негативно отражается на здоровье плода.
Подробнее »»

21.06 - 15:08

7 неочевидных признаков, что ты хороша в постели

Давай начистоту: что мы знаем о мужской физиологии? Уверены ли в своих женских чарах настолько, чтобы сражать наповал?
Подробнее »»

21.06 - 14:30

Лучшие домашние средства от болезни десен

У вас точно имеется гингивит, если вы столкнулись с красными отечными деснами, которые легко кровоточат, неприятным запахом изо рта, гноем между зубами и деснами, шатающимися зубами.
Подробнее »»

21.06 - 14:04

Диетическое мороженое в домашних условиях: самые вкусные рецепты

Мороженое в домашних условиях можно приготовить так, что оно будет не только вкусным, но и полезным десертом
Подробнее »»

21.06 - 13:21

Учёные: дети в утробе предпочитают классическую музыку

Воспитанники Института Маркеса в Испании провели исследование, чтобы изучить предпочтения детей, находящихся в материнском утробе.
Подробнее »»

21.06 - 13:01

Язык тела: 17 признаков того, что ты ему очень нравишься

Слова могут обмануть, а вот подсознательный язык тела – никогда. Вот верные признаки того, что он к тебе неравнодушен.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...