27.06 - 07:50

Люди з високим IQ менше хворіють - вчені


 

Вчені Гарвардського університету, проаналізувавши дані 30 років досліджень, прийшли до несподіваного висновку — чим вище у людини коефіцієнт інтелектуального розвитку (IQ), тим менше вона схильна до хвороб у дорослому віці.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Epidemiology and Community Health. Вчені вивчали розвиток 633 дітей у віці 7 років, які проживають в місті Провіденсі (Род-Айленд). Через 30 років ті ж люди знову пройшли дослідження. З'ясувалося, що ті, хто ще в дитинстві відзначався гострим розумом, дорослими стали більш здоровими, ніж їх менш кмітливі однолітки.

Найпоширеніші захворювання, до яких схильні не дуже розумні люди — цукровий діабет, астма, рак, серцево-судинні проблеми, артрит та інсульт.

Дослідники провели серію дослідів, нейтралізувавши такі показники як маленька вага при народженні, що, як відомо, негативно впливає на розумовий розвиток, а також причини соціально-економічного характеру, однак висновки залишилися колишніми.

Такі результати, на думку вчених, можна пояснити тим, що люди більш інтелектуально розвинені ведуть більш здоровий спосіб життя, менше піддають своє здоров'я ризику і користуються послугами системи охорони здоров'я.

Доктор Синтія Маккой з університету Глазго прокоментувала результати дослідження наступним чином: «Досить логічно, що більш розумні діти будуть займати високооплачувані посади, що дозволить їм мати добре медичне страхування. З його допомогою люди зможуть стежити за своїм здоров'ям більш пильно і виявляти хвороби на ранніх стадіях. Крім цього, непрацюючі люди схильні до стресів на цьому грунті, що також призводить до негативних звичок — паління, вживання наркотиків і споживання жирної їжі».


 НВ STYLE

Ключевые слова:
Читайте также:

Чем быстрое похудение опасно для организма

Быстрое похудение влияет на общее состояние здоровья
Подробнее »»

Медики рассказали, как проявляется легкая форма коронавируса

По мнению ученых, которые уже смотрят на статистику и делают прогнозы, говорят о том, что 80 процентов людей, которые будут заражены новым коронавирусом, переболеют им в легкой форме. Источник: Новости Ю
Подробнее »»

Экзоскелет для сверхскоростного бега спроектировали в США

Ученые из Университета Вандербильта создали проект пружинного экзоскелета, способного ускорить бег человека на 50%.
Подробнее »»

Эксперты рассказали, почему мы заедаем стресс

Врачи давно говорят, что излишняя полнота и даже ожирение провоцирует стресс. Человек начинает заедать негативные эмоции, поскольку они провоцируют постоянное чувство голода.
Подробнее »»

Ученые выяснили, какая пища может вызвать ночные кошмары

От ночных кошмаров не застрахован никто
Подробнее »»

Справочная информация

Загрузка...