14.11 - 09:00

Превентивна медицина – попереджуй та контролюй


 

Вже історично склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Як тільки з’являються ті або інші фізичні прояви, що заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, той вже скаже, як діяти далі. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Але зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за своїм здоров’ям повсякчасно. Логіка дуже проста: для чого чекати проблем, якщо можна їх попередити? Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, дуже часто можна лише поліпшити симптоми.

Саме тому все більше уваги приділяється розвитку так званої превентивної медицини, що покликана завчасно діагностувати певну хворобу. Результати чекапу (комплексної превентивної діагностики) дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне відчутно реагувати на проблему, і, отже, швидше обрати стратегію лікування. Програму чекапу підбирають лікарі, враховуючи основні фактори ризику, вікові категорії, стать людини. Таке комплексне обстеження, яке стає все більш популярним у медичних закладах, є цінним в першу чергу для самої людини, адже вона може успішно контролювати своє здоров’я. Прикладом може слугувати розроблена медичною лабораторією онлайн платформа. Відвідувачі самостійно проходять тести, які дозволяють оцінити ризик певного захворювання (інфаркт та інсульт, рак простати, діабет), після чого можна отримати усю необхідну інформацію про причини, профілактику та програму чекапу щодо цього захворювання.

Чому це потрібно?

Лікарі наводять сумну статистику – кожний сьомий чоловік в Україні від 50 років з виявленою онкопатологією хворий на рак передміхурової залози (рак простати). І це – тільки офіційно діагностовані випадки із Національного реєстру раку. За даними Інституту серця МОЗ України в середньому на рік фіксується приблизно 50 тисяч випадків інсульту і близько 100 тисяч – інфарктів. 80% випадків захворювання цукровим діабетом другого типу (ЦД-2) можна уникнути у випадку вчасного діагностування. Ці дані є дуже показовими – переважна більшість йде до лікаря тоді, коли вже дійсно зрозуміло, що тілу зле. Але існують різноманітні діагностичні методи, які дозволяють отримати цінні дані набагато раніше, аніж з’являться навіть тільки перші прояви.

Запобігати, а не ризикувати

Наприклад, одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань – це атеросклероз – утворення так званих «бляшок» на внутрішніх стінках судин. Ці «бляшки» - результат відкладення холестерину та інших ліпідів на внутрішній оболонці артерій. У нормі холестерин є життєво необхідною для нашого тіла речовиною, але порушення обміну речовин призводить до збільшення відсотку холестерину. Відбувається поступове звуження просвіту судин, кров все гірше циркулює, погіршується загальний стан організму. У деяких випадках відбувається закупорювання таких судин, що й призводить до інфаркту (серцеві судини) або інсульту (судини мозку).

Задля профілактики людям віком від 40 років бажано раз на рік здавати ліпідограму та контролювати її результати. Ліпідограма визначає вміст не тільки холестерину, але й інших ліпідів у крові, що дозволяє вчасно діагностувати їх підвищення та обрати лікувальну стратегію. Навіть проста корекція способу життя дозволяє істотно знизити ризик інфарктів та інсультів.

Контроль ракових захворювань

Інша проблема, яка є дуже нагальною – рак. На жаль, часто його діагностують на тій стадії, коли необхідно серйозне оперативне та медикаментозне лікування. У деяких випадках хвороба розвивається настільки, що ракова пухлина починає давати метастази у інші органи, що значно погіршує прогноз.
Із раком простати до лікарів  часто звертаються вже тоді, коли хвороба досить відчутна. Але діагностувати його можна набагато раніше, відстежуючи так званий простат-специфічний антиген. Цей білок синтезує передміхурова залоза, тож зростання його показників вказує на проблеми із залозою, що, до речі, є важливим показником загалом. Підвищення рівня антигену може сигналізувати не тільки про рак, але і про появу доброякісної пухлини або простатиту. Тож переоцінити важливість цього діагностичного тесту неможливо. Саме тому контроль простат-специфічного антигену рекомендується усім чоловікам віком від 45 років.

Вчасна діагностика – запорука повноцінного життя

Ще одна хвороба, розвиток якої можна попередити за допомогою ранньої діагностики – цукровий діабет.

Цукровий діабет першого типу, який зазвичай виникає у дітей або юнаків, діагностується у віці 10-30 років: інсулін майже або взагалі не виробляється підшлунковою залозою.

Цукровий діабет другого типу – найпоширеніша форма діабету: інсулін виробляється у достатній кількості, але клітини його просто не сприймають..
Гестаційний діабет, або діабет вагітних, виникає під час вагітності і має негативні наслідки як для матері, так і для дитини.

Діагностувати діабет та, якщо потрібно, контролювати його, допоможе тест на глікований гемоглобін та рівень глюкози у крові. Ці показники є дуже інформативними та дозволяють вчасно скоригувати спосіб життя, знижуючи негативні наслідки хвороби.

Ключевые слова:
Читайте также:

Получены новые данные об опасности пластиковых бутылок

Журнал Current Biology опубликовал данные исследования американских ученых из Университета штата Вашингтон, свидетельствующие о более значительном негативном влиянии пластика на организм.
Подробнее »»

Кулеры для воды: разновидности

Сегодня трудно найти жилище или офисное помещение, не оснащенное различной современной бытовой техникой
Подробнее »»

Разработчики представили уникальный антибиотик нового поколения

Биотехнологическая корпорация Genentech рассказала о новом экспериментальном антибиотике - G0775. Его основная задача состоит в борьбе с грамотрицательными бактериями, сообщает "Naked Science".
Подробнее »»

Выбираем термос для похода

Стальные колбы из нержавейки - наиболее оптимальный вариант для походных термосов
Подробнее »»

Топ-6 причин для любви к морепродуктам

Морепродукты содержат большое количество аминокислот, витаминов, микроэлементов и полиненасыщенных жирных кислот.
Подробнее »»

Читайте также:
24.09 - 13:34

Ученым удалось «надрессировать» иммунитет бороться с ВИЧ самостоятельно

Американские ученые из университета Северной Каролины стали еще ближе к победе над ВИЧ.
Подробнее »»

24.09 - 13:08

Огородная косметика и веснушки

Каноны красоты меняются. Когда-то веснушек стеснялись и старались избавиться любыми способами. Сегодня они превратились из недостатка в достоинство. Если вы обратили внимание, сегодня на обложках многих журналов лица украшенные «улыбками солнца&raqu
Подробнее »»

24.09 - 12:35

О чем говорит тяжелый ПМС

Жалобы женщин на тяжелые симптомы ПМС должны настораживать - исследование специалистов Оксфордского университета показало, что это может говорить о наличии скрытно протекающих половых инфекций.
Подробнее »»

24.09 - 12:03

Названы удивительные целебные свойства калины

Те, кто предпочитает лечить простуду народными средствами, наверняка, начинают этот процесс с калинового отвара.
Подробнее »»

24.09 - 11:43

Мурашки по телу: ученые открыли феноменальный факт об этой реакции

Новый эксперимент удивил даже опытных исследователей.
Подробнее »»

24.09 - 11:06

10 необходимых ингредиентов для полезного завтрака

Правильный завтрак – залог хорошего самочувствия в течение дня. Что конкретно должен включать в себя сбалансированный завтрак.
Подробнее »»

24.09 - 10:32

Стало известно название самой смертельной инфекции на планете

Представители Всемирной организации здравоохранения заявили, что наиболее смертоносным является туберкулёз.
Подробнее »»

24.09 - 10:02

Женское здоровье. Молочница.

Женское здоровье – понятие комплексное. Это – и хорошее физическое состояние, и достижение сексуальной гармонии, чёткий менструальный цикл, и, конечно же, счастливое материнство.
Подробнее »»

24.09 - 09:33

Ученые нашли стволовые клетки костей в теле человека

Ученые смогли идентифицировать стволовые клетки человека, которые впоследствии дают начало костной и хрящевой ткани.
Подробнее »»

24.09 - 09:07

5 самых рассудительных и умных дам по знаку зодиака

Вот они, самые умные женщины по знаку Зодиака!
Подробнее »»

24.09 - 08:24

Новый способ спасти мозг от болезни Альцгеймера

Сотрудники клиники Мэйо в США смогли во время эксперимента с мышами остановить гибель нейронов мозга, приводящую к развитию деменции, о чем сообщается на портале MedicalXpress.
Подробнее »»

24.09 - 08:01

Какой фрукт нужно включить в осеннюю диету?

Это груша! Груша сосредотачивает в себе аскорбиновую кислоту, витамин В5, токоферол, пантотеновую кислоту, фолиевую кислоту, рибофлавин, пиридоксин, ретинол, тиамин.
Подробнее »»

24.09 - 07:39

Основательница фонда Таблеточки: 85% онкобольных детей в Украине должны выздоравливать от рака

Ольга Кудиненко хочет показать, что детский рак сегодня может быть излечимым.
Подробнее »»

24.09 - 07:08

Почему светится Луна?

Говорят: «Бог сотворил Солнце, для освещения дня. Луна — отгоняет страх ночи».
Подробнее »»

24.09 - 06:40

10 продуктов, которые хуже «белой смерти»

Обычно, упоминая «белую смерть», имеют в виду соль и сахар. Но эксперты составили список наиболее опасных продуктов, которые по их мнению оказывают даже более существенное влияние на организм миллионов современных людей в связи с чрезмерным употреблением.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...