14.11 - 09:00

Превентивна медицина – попереджуй та контролюй


 

Вже історично склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Як тільки з’являються ті або інші фізичні прояви, що заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, той вже скаже, як діяти далі. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Але зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за своїм здоров’ям повсякчасно. Логіка дуже проста: для чого чекати проблем, якщо можна їх попередити? Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, дуже часто можна лише поліпшити симптоми.

Саме тому все більше уваги приділяється розвитку так званої превентивної медицини, що покликана завчасно діагностувати певну хворобу. Результати чекапу (комплексної превентивної діагностики) дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне відчутно реагувати на проблему, і, отже, швидше обрати стратегію лікування. Програму чекапу підбирають лікарі, враховуючи основні фактори ризику, вікові категорії, стать людини. Таке комплексне обстеження, яке стає все більш популярним у медичних закладах, є цінним в першу чергу для самої людини, адже вона може успішно контролювати своє здоров’я. Прикладом може слугувати розроблена медичною лабораторією онлайн платформа. Відвідувачі самостійно проходять тести, які дозволяють оцінити ризик певного захворювання (інфаркт та інсульт, рак простати, діабет), після чого можна отримати усю необхідну інформацію про причини, профілактику та програму чекапу щодо цього захворювання.

Чому це потрібно?

Лікарі наводять сумну статистику – кожний сьомий чоловік в Україні від 50 років з виявленою онкопатологією хворий на рак передміхурової залози (рак простати). І це – тільки офіційно діагностовані випадки із Національного реєстру раку. За даними Інституту серця МОЗ України в середньому на рік фіксується приблизно 50 тисяч випадків інсульту і близько 100 тисяч – інфарктів. 80% випадків захворювання цукровим діабетом другого типу (ЦД-2) можна уникнути у випадку вчасного діагностування. Ці дані є дуже показовими – переважна більшість йде до лікаря тоді, коли вже дійсно зрозуміло, що тілу зле. Але існують різноманітні діагностичні методи, які дозволяють отримати цінні дані набагато раніше, аніж з’являться навіть тільки перші прояви.

Запобігати, а не ризикувати

Наприклад, одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань – це атеросклероз – утворення так званих «бляшок» на внутрішніх стінках судин. Ці «бляшки» - результат відкладення холестерину та інших ліпідів на внутрішній оболонці артерій. У нормі холестерин є життєво необхідною для нашого тіла речовиною, але порушення обміну речовин призводить до збільшення відсотку холестерину. Відбувається поступове звуження просвіту судин, кров все гірше циркулює, погіршується загальний стан організму. У деяких випадках відбувається закупорювання таких судин, що й призводить до інфаркту (серцеві судини) або інсульту (судини мозку).

Задля профілактики людям віком від 40 років бажано раз на рік здавати ліпідограму та контролювати її результати. Ліпідограма визначає вміст не тільки холестерину, але й інших ліпідів у крові, що дозволяє вчасно діагностувати їх підвищення та обрати лікувальну стратегію. Навіть проста корекція способу життя дозволяє істотно знизити ризик інфарктів та інсультів.

Контроль ракових захворювань

Інша проблема, яка є дуже нагальною – рак. На жаль, часто його діагностують на тій стадії, коли необхідно серйозне оперативне та медикаментозне лікування. У деяких випадках хвороба розвивається настільки, що ракова пухлина починає давати метастази у інші органи, що значно погіршує прогноз.
Із раком простати до лікарів  часто звертаються вже тоді, коли хвороба досить відчутна. Але діагностувати його можна набагато раніше, відстежуючи так званий простат-специфічний антиген. Цей білок синтезує передміхурова залоза, тож зростання його показників вказує на проблеми із залозою, що, до речі, є важливим показником загалом. Підвищення рівня антигену може сигналізувати не тільки про рак, але і про появу доброякісної пухлини або простатиту. Тож переоцінити важливість цього діагностичного тесту неможливо. Саме тому контроль простат-специфічного антигену рекомендується усім чоловікам віком від 45 років.

Вчасна діагностика – запорука повноцінного життя

Ще одна хвороба, розвиток якої можна попередити за допомогою ранньої діагностики – цукровий діабет.

Цукровий діабет першого типу, який зазвичай виникає у дітей або юнаків, діагностується у віці 10-30 років: інсулін майже або взагалі не виробляється підшлунковою залозою.

Цукровий діабет другого типу – найпоширеніша форма діабету: інсулін виробляється у достатній кількості, але клітини його просто не сприймають..
Гестаційний діабет, або діабет вагітних, виникає під час вагітності і має негативні наслідки як для матері, так і для дитини.

Діагностувати діабет та, якщо потрібно, контролювати його, допоможе тест на глікований гемоглобін та рівень глюкози у крові. Ці показники є дуже інформативними та дозволяють вчасно скоригувати спосіб життя, знижуючи негативні наслідки хвороби.

Ключевые слова:
Читайте также:
25.02 - 18:38

Ученые выяснили, на что указывает седина у мужчин

Результаты исследования не зависели от возраста добровольцев
Подробнее »»

25.02 - 18:16

Диетолог подсказал, как похудеть при сидячем образе жизни

Бытует мнение, что люди, чья работа связана с ежедневным просиживанием у компьютера, обречены на полноту и набор веса.
Подробнее »»

25.02 - 17:31

5 крутих позицій для сексу в будь-якому місці

Ці секс-пози наче створені для інтиму у найбільш незручних ситуаціях.
Подробнее »»

25.02 - 17:02

Рак молочной железы может проявляться у молодых мужчин

Американские исследователи рассказали, что рак молочной железы может возникнуть и у мужчин.
Подробнее »»

25.02 - 16:37

Названы основные правила здорового употребления фруктов

Диетолог поделился советами относительно фруктов.
Подробнее »»

25.02 - 16:04

Как не потерять здоровье, работая за компьютером

Каким бы комфортным ни был офис, работа за компьютером может негативно сказаться на вашем здоровье.
Подробнее »»

25.02 - 15:33

Между ростом человека и риском инсульта обнаружена связь

Люди, имевшие в детстве небольшой рост, во взрослой жизни сталкиваются с инсультами чаще остальных.
Подробнее »»

25.02 - 15:08

Медики объяснили, как предотвратить изжогу

Важные рекомендации от врачей.
Подробнее »»

25.02 - 14:36

Медики рассказали, как снизить уровень холестерина

Медики не советуют пренебрегать советом исключить жирную пищу.
Подробнее »»

25.02 - 14:11

Диетологи рассказали о пользе зеленого чая

Зеленый чай помогает предотвратить тучность, выяснили ученые.
Подробнее »»

25.02 - 13:30

Без одежды еда усваивается лучше

Пищу надо принимать голышом, уверяют ученые американского института психологии.
Подробнее »»

25.02 - 13:02

Как не пропустить осложнения гриппа

На стадии выздоровления после гриппа следует обратить внимание на симптомы, свидетельствующие об осложнениях.
Подробнее »»

25.02 - 12:36

Лучшая круговая тренировка для сжигания жира

Рекомендована инструкторами по фитнесу. Объемы тают на глазах!
Подробнее »»

25.02 - 12:08

Почему долгожители сохраняют ясность мысли

Чаще всего мозг людей, доживших до 100 лет, отличается от тех, чей возраст на момент смерти не отличался от среднестатистических показателей.
Подробнее »»

25.02 - 11:30

Как дезодоранты и духи влияют на здоровье легких

Дезодоранты и духи, а также шампуни, косметика и средства гигиены, состоят из не менее опасных для здоровья веществ, чем выхлопные газы или сигаретный дым.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...