14.11 - 09:00

Превентивна медицина – попереджуй та контролюй


 

Вже історично склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Як тільки з’являються ті або інші фізичні прояви, що заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, той вже скаже, як діяти далі. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Але зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за своїм здоров’ям повсякчасно. Логіка дуже проста: для чого чекати проблем, якщо можна їх попередити? Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, дуже часто можна лише поліпшити симптоми.

Саме тому все більше уваги приділяється розвитку так званої превентивної медицини, що покликана завчасно діагностувати певну хворобу. Результати чекапу (комплексної превентивної діагностики) дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне відчутно реагувати на проблему, і, отже, швидше обрати стратегію лікування. Програму чекапу підбирають лікарі, враховуючи основні фактори ризику, вікові категорії, стать людини. Таке комплексне обстеження, яке стає все більш популярним у медичних закладах, є цінним в першу чергу для самої людини, адже вона може успішно контролювати своє здоров’я. Прикладом може слугувати розроблена медичною лабораторією онлайн платформа. Відвідувачі самостійно проходять тести, які дозволяють оцінити ризик певного захворювання (інфаркт та інсульт, рак простати, діабет), після чого можна отримати усю необхідну інформацію про причини, профілактику та програму чекапу щодо цього захворювання.

Чому це потрібно?

Лікарі наводять сумну статистику – кожний сьомий чоловік в Україні від 50 років з виявленою онкопатологією хворий на рак передміхурової залози (рак простати). І це – тільки офіційно діагностовані випадки із Національного реєстру раку. За даними Інституту серця МОЗ України в середньому на рік фіксується приблизно 50 тисяч випадків інсульту і близько 100 тисяч – інфарктів. 80% випадків захворювання цукровим діабетом другого типу (ЦД-2) можна уникнути у випадку вчасного діагностування. Ці дані є дуже показовими – переважна більшість йде до лікаря тоді, коли вже дійсно зрозуміло, що тілу зле. Але існують різноманітні діагностичні методи, які дозволяють отримати цінні дані набагато раніше, аніж з’являться навіть тільки перші прояви.

Запобігати, а не ризикувати

Наприклад, одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань – це атеросклероз – утворення так званих «бляшок» на внутрішніх стінках судин. Ці «бляшки» - результат відкладення холестерину та інших ліпідів на внутрішній оболонці артерій. У нормі холестерин є життєво необхідною для нашого тіла речовиною, але порушення обміну речовин призводить до збільшення відсотку холестерину. Відбувається поступове звуження просвіту судин, кров все гірше циркулює, погіршується загальний стан організму. У деяких випадках відбувається закупорювання таких судин, що й призводить до інфаркту (серцеві судини) або інсульту (судини мозку).

Задля профілактики людям віком від 40 років бажано раз на рік здавати ліпідограму та контролювати її результати. Ліпідограма визначає вміст не тільки холестерину, але й інших ліпідів у крові, що дозволяє вчасно діагностувати їх підвищення та обрати лікувальну стратегію. Навіть проста корекція способу життя дозволяє істотно знизити ризик інфарктів та інсультів.

Контроль ракових захворювань

Інша проблема, яка є дуже нагальною – рак. На жаль, часто його діагностують на тій стадії, коли необхідно серйозне оперативне та медикаментозне лікування. У деяких випадках хвороба розвивається настільки, що ракова пухлина починає давати метастази у інші органи, що значно погіршує прогноз.
Із раком простати до лікарів  часто звертаються вже тоді, коли хвороба досить відчутна. Але діагностувати його можна набагато раніше, відстежуючи так званий простат-специфічний антиген. Цей білок синтезує передміхурова залоза, тож зростання його показників вказує на проблеми із залозою, що, до речі, є важливим показником загалом. Підвищення рівня антигену може сигналізувати не тільки про рак, але і про появу доброякісної пухлини або простатиту. Тож переоцінити важливість цього діагностичного тесту неможливо. Саме тому контроль простат-специфічного антигену рекомендується усім чоловікам віком від 45 років.

Вчасна діагностика – запорука повноцінного життя

Ще одна хвороба, розвиток якої можна попередити за допомогою ранньої діагностики – цукровий діабет.

Цукровий діабет першого типу, який зазвичай виникає у дітей або юнаків, діагностується у віці 10-30 років: інсулін майже або взагалі не виробляється підшлунковою залозою.

Цукровий діабет другого типу – найпоширеніша форма діабету: інсулін виробляється у достатній кількості, але клітини його просто не сприймають..
Гестаційний діабет, або діабет вагітних, виникає під час вагітності і має негативні наслідки як для матері, так і для дитини.

Діагностувати діабет та, якщо потрібно, контролювати його, допоможе тест на глікований гемоглобін та рівень глюкози у крові. Ці показники є дуже інформативними та дозволяють вчасно скоригувати спосіб життя, знижуючи негативні наслідки хвороби.

Ключевые слова:
Читайте также:

Лечение изжоги может вызвать авитаминоз

Ученые обнаружили, что лекарства от изжоги приводят к недостатку витамина В12 в организме.
Подробнее »»

Ученые рассказали о связи бесплодия и грязного воздуха

Ученые из Китая заявили, что загрязнение воздуха может привести к неспособности зачать ребенка «в значительном количестве пар».
Подробнее »»

Ученые определили лучшие сорта косточковых для соков и пюре

Специалисты Мелитопольской опытной станции садоводства им. М.Ф.Сидоренко исследовали созданные на станции сорта черешни, вишни, персика и абрикоса, плоды которых лучше всего подходят для переработки на сок и пюре.
Подробнее »»

Семь причин есть натощак чеснок и медСемь причин есть натощак чеснок и мед

Чеснок — это один из самых популярных в мире кулинарных ингредиентов, который используется практически во всех национальных кухнях.
Подробнее »»

Какие продукты действуют на организм как смертельный яд

Сами того не подозревая, мы каждый день вместе с любимыми продуктами употребляем в пищу смертельные яды, которыми пользовались самые знаменитые отравители всех времен и народов.
Подробнее »»

Читайте также:
23.11 - 08:08

Как разнообразить рацион малыша: 4 необычных и полезных продукта

Морковь и брокколи - самые популярные продукты для детского прикорма
Подробнее »»

22.11 - 23:32

Как всегда быть в форме

МАСКА ДЛЯ СУХОЙ КОЖИ
Подробнее »»

22.11 - 22:29

Совершенство в меру

К полезным курортным процедурам относятся бани разных видов: русская, турецкая и финская сауна, посещать которые, как считают косметологи, имеет смысл даже в самом жарком климате.
Подробнее »»

22.11 - 21:48

Чувствуете себя старыми: рискуете попасть в больницу

Вам столько лет, на сколько вы себя чувствуете.
Подробнее »»

22.11 - 21:28

Сколько кальция нужно грудному ребенку

Кальций – это один из основных минералов в человеческом теле, который необходим для формирования здоровых зубов и костей, работы мышц, передачи нервных импульсов и секреции гормонов.
Подробнее »»

22.11 - 21:08

Сушеные сливы защитят кости от радиации

Употребление сушеных слив может защитить от остеопении, вызванной ионизирующим излучением.
Подробнее »»

22.11 - 20:48

Почему смех полезен

От кого мы впервые узнаем о том, что неприлично толсты?
Подробнее »»

22.11 - 20:28

Синяки под глазами

Проблема мешков и синяков под глазами является не то, что бы сильно распространенной, однако весьма животрепещущей.
Подробнее »»

22.11 - 20:08

Секреты молодости

Всегда хочется оставаться молодой и красивой. Ради этого можно позволить себе дорогие кремы и сложные диеты, массажеры и любые средства, которые способны разгладить хотя бы одну морщинку на лице. И невдомек человеку, что молодость внутри нас и запастись е
Подробнее »»

22.11 - 19:48

Нетрадиционная медицина: риски для онкобольных

Крапива, куркума и верблюжье молоко – вот лишь несколько средств, которые веками применяют в Азии для лечения рака.
Подробнее »»

22.11 - 19:28

Алкоголь при беременности – угроза для будущих поколений

Даже малые дозы спиртного во время беременности могут увеличить риск алкоголизма у трех следующих поколений.
Подробнее »»

22.11 - 19:08

Храп опасен для здоровья детей

Новое исследование выявило, что большинство родителей не осознают, какую опасность храп представляет для здоровья их детей.
Подробнее »»

22.11 - 18:48

Секреты красоты от Деми Мур

Она - одна из самых знаменитых голливудских актрис, а кроме того, самая высокооплачиваемая актриса в мире.
Подробнее »»

22.11 - 18:28

Секреты красоты знаменитых женщин

Бриджит Бардо, Софи Лорен, Клаудиа Кардинале, Софи Марсо, Катрин Денев, Эдита Пьеха - похоже, что великолепие и красота этих женщин не подвластна времени.
Подробнее »»

22.11 - 18:08

Свет мой, зеркальце, скажи

Не надо ни о чем спрашивать зеркальце. У него для вас есть только две новости. И обе плохие. Первая: подавляющему большинству мужчин нравятся женщины типа Памелы Андерсон или Анны Николь Смит. Вторая: вы на них никогда не будете похожи.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...