09.08 - 11:00

Як уникнути антибіотиків в продуктах


 

Якщо часто вживати антибіотики, вони перестають діяти. Це дуже небезпечно, адже часто тільки антибіотик може врятувати від серйозних інфекцій. І якщо проконтролювати хід лікування антибіотиками нескладно, то уникнути їх в продуктах – завдання не із простих. Як антибіотики потрапляють в продукти? Антибіотики – хитрий хід виробників продукції, що швидко псується. Візьмімо хоча б молоко. Навіть при низькій температурі звичайне молоко вже через кілька діб стане несвіжим, але цього не відбувається тоді, коли в нього додаються антибактеріальні речовини. Більше того, антибіотик в молоці може з’явитися ще раніше: коли дійну корову лікували антибіотиками  і, не витримавши паузи, відразу почали використовувати надої.
Ще один яскравий приклад використання антибіотиків в продуктах – курятина. Вас не дивує, що час приготування магазинної курки займає лічені хвилини, в той час як домашню курку доводиться готувати більше години, аби м'ясо було м’яким та ніжним? Але враховуючи зміни, які відбулися у виробництві курятини за останнє десятиліття, дивуватися нічому. Тільки подумайте, раніше для отримання дорослої курки було потрібно близько 100 календарних днів, зараз достатньо всього 40. І стимулятори росту – це ще не все. Умови інтенсивного виробництва (де кури ледь не сидять одна в одної на голові) не можна ризикувати, адже якщо захворіє одна тварина, згодом страждає ціла партія. Аби уникнути таких ризиків, птахівники добре перестраховуються: додають антибіотики до корму, аби кури не хворіли і не наносили збитків компанії. Поки курка почне нестися, вона проходить не одну таку профілактичну процедуру. Щось схоже відбувається і з телятами та свинями. І навіть коли м'ясо потрапляє на прилавки, хімічні експерименти над ним не закінчуються. Чи не тому воно так довго зберігає рожевий колір та нейтральний запах? Ковбаса і сосиски, та інші перероблені продукти теж містять антибіотики. У низькосортних виробах може міститися до 93% від початкової кількості препарату. Також антибіотики часто додають і в інші продукти, що швидко псуються. Використання антибіотиків при вирощуванні тварин в харчових цілях досі не було заборонене навіть у таких розвинених країнах як США (відповідний закон там вступив у силу тільки 1 січня 2017 року).
Продукти без антибіотиків Поки в Україні застосування антибіотиків у скотарстві та виробництві харчової продукції не заборонено законом, залишається шукати продукти без антибіотиків. Щоб знизити або виключити потрапляння антибіотиків на стіл можна спробувати такі варіанти: уникати свинини (в цьому м'ясі найбільше антибіотиків); добре промивати м'ясо і рибу (знижує вміст антибіотиків на 25%); не використовувати бульйон; знімати шкіру з курятини; уникати субпродуктів; по можливості заморожувати продукти (зменшує кількість антибіотиків на 23%); уважно вивчати етикетки; намагатися замінювати продукти з високим ризиком вмісту антибіотиків на продукти, в яких цей ризик мінімальний (рослинна їжа, продукти домашнього виробництва та ін.).

zhyvyaktyvno.org

Ключевые слова:
Читайте также:
17.08 - 21:48

Таблетки на основе слюны морских улиток могут стать новым эффективным обезболивающим

Обезболивающее лекарство из слюны морских улиток разработали австралийские учёные из Университета Квинсленда.
Подробнее »»

17.08 - 21:28

Сахарозаменители увеличивают риск преждевременных родов

Международная группа ученых обнаружила, что употребление диетических прохладительных напитков, содержащих вместо сахара искусственные подсластители, повышает риск преждевременных родов.
Подробнее »»

17.08 - 21:08

Основные компоненты антибактериальных моющих средств вызывают повреждение половых органов

В связи с этим американская неправительственная организация Совет по защите национальных ресурсов (The National Resources Defense Council) подала иск к Комиссии по контролю за продуктами и лекарствами США (FDA) с требованием ограничить продажу гигиеническ
Подробнее »»

17.08 - 20:48

Мультфильмы против аутизма

Британские психологи разработали новый проект, помогающий детям, больным аутизмом, лучше понять природу человеческих эмоций. Это – мультфильм, в котором все мультипликационные персонажи имеют человеческое лицо, снятое на пленку и включенное в анимационную
Подробнее »»

17.08 - 20:28

Подсознание решает лучше

Решения, основанные на инстинктах часто бывают лучше, чем те, которые приняты путем тяжких раздумий, говорят ученые.
Подробнее »»

17.08 - 20:08

Фолиевая кислота способна снизить риск старческого слабоумия

Исследование, проведенное в США говорит о том, что люди: в диете которых содержится больше фолиевой кислоты, снижают свой риск заболевания болезнью Альцгеймера – старческим снижением интеллекта.
Подробнее »»

17.08 - 19:48

Фоновая музыка мешает работе мозга

Ряд исследований показал, что прослушивание музыки уменьшает чувство тревоги и депрессию, улучшает настроение и затрагивает познавательные способности мозга.
Подробнее »»

17.08 - 19:28

У скромных мужчин гораздо меньше шансов найти работу

Скромность мужчины воспринимается работодателями как признак слабости. Такие выводы по результатам исследования сделали психологи Rutgers University /США/.
Подробнее »»

17.08 - 19:08

Домашние животные увеличивают в 20 раз количество бактерий в доме

В домах, где есть питомцы, например, собаки или кошки, уровень бактерий, как правило, почти в 20 раз выше. К такому выводу пришли микробиологи из Городского университета Лидса, проводившие исследования для компании, производящей чистящие средства.
Подробнее »»

17.08 - 18:48

Голландские ученые нашли ген алкоголизма

Ученые из Маастрихтского университета идентифицировали генетическую мутацию, вызывающую склонность к неумеренному употреблению спиртных напитков, сообщает журнал Alcoholism: Clinical and Experimental Research.
Подробнее »»

17.08 - 18:28

Лекарства от простуды опасны для здоровья детей

Лекарства от простуды, которые продаются без рецепта могут потенциально опасны для детей грудного возраста, говорится в одном из исследований, проведенных в США.
Подробнее »»

17.08 - 18:08

Обезьянья диета для снижения холестерина

Интересный эксперимент был проведен в одном из английских городов: люди, которые решили снизить уровень холестерина и артериального давления, стали придерживаться диеты... наших предполагаемых предков.
Подробнее »»

17.08 - 17:48

Американцы научились избавляться от жира путем заморозки

Исследователи США изобрели неинвазивную процедуру избавления от лишнего веса. Как пишет The Daily Mail, метод, называемый криолиполиз, основан на разрушении жировых клеток при помощи воздействия холода.
Подробнее »»

17.08 - 17:28

Реалити шоу подталкивают подростков к пластической хирургии

Подростковый возраст давно ассоциируется у специалистов с различными пищевыми расстройствами по психологическим причинам. Тинэйджеры также являются основной зрительской аудиторией телевизионных реалити-шоу.
Подробнее »»

17.08 - 17:08

Артериальное давление: можно ли быть здоровым и толстым

Если вы хотите привести в норму своё давление, ваш вес важнее, чем ваша физическая форма, говорят учёные, опираясь на результаты нового исследования.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...